VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK – Kniha + ADVENTNÍ KALENDÁŘ + hra Dinosvět

Máte doma nadšence do dinosaurů? Nechte ho objevovat jejich svět! Velký dinosauří balíček obsahuje knihu Lucie Rybové Záhada jednoho dinosaura. Malý čtenář v ní kapitolu po kapitole pohádkového příběhu objevuje úplně nový druh dinosaura, který byl nalezen jen v České republice. Nezůstává ale jen u čtení. Ke knize patří i dinosauří adventní kalendář: ke každé přečtené kapitole dostane malý nadšenec do dinosaurů malou obálku, v níž najde několik dílků puzzle. Po přečtení všech 24 kapitol a otevření 24 obálek s puzzlíky z nich složí vědeckou rekonstrukci jediného českého dinosaura Burianosaura augustai. Ke knížce získá také osobní dopis od paleontologa Daniela Madzii, který tento druh identifikoval a pojmenoval. A nakonec získá také hru Víš, kdo jsem? DINOSVĚT Naučnou hru, která zábavnou formou přiblížuje svět druhohor. Ukazuje nejen samotné dinosaury, ale také praještěry či současná zvířata, která si dinosaury pamatují.

„Záhada jednoho dinosaura je lepším zdrojem informací než leckterá populárně naučná kniha.“ Daniel Madzia, paleontolog, který určil a pojmenoval jediného českého dinosaura.

 

 

930 Kč 845 Kč bez DPH
Kategorie: Dinosvět

Dinosauři v knize, bojovce i hře

Děj knihy Záhada jednoho dinosaura

Kniha Lucie Rybové zavádí malé čtenáře na břeh moře, kde se objevuje záhadný dinosaurus, který si říká Burák. Setkává se s Emou, která je tam na dovolené a každou kapitolu spolu objasňují záhady druhohor a vyvrací dlouholeté omyly vědců. Ema s úžasem poznává úplně první primáty, kteří připomínají větší myš a také zjišťuje, jak vlastně plynul čas země. Burák jí vypráví o dětech objevitelích. Jenže to nejdůležitější říct nemůže – kdo je on sám. Na to musí přijít zvídavá hrdinka této knihy a s ní každý čtenář sám. Jako nápovědu nechává Emě každou kapitolu několik dílků skládačky. Do knihy můžete nahlédnout ZDE

Adventní kalendář - dinosauři

Čtenáři dostávají dílky skládačky také, ke každé kapitole zabalené v malé obálce a přelepené Burákovo pečetí. Teprve až rozbalí 24 obálek a složí je do sebe, uvidí pravou podobu záhadného dinosaura, jeho vědeckou rekonstrukci. 

Naučná kniha nebo fikce? 

Tato kniha je fikcí jen napůl. Zavádí čtenáře do světa druhohor a v příbězích jim ukazuje fakta, která chce každý malý nadšenec do dinosaurů znát. Skutečný je i Burák. Jeho kost objevil v roce 2003 lékař a amatérský paleontolog Michal Moučka a v roce 2017 jej popsal a pojmenoval jako unikátní druh, který zatím nebyl nalezen nikde na světě paleontolog Daniel Madzia. Oba v této knize také vystupují.

Na reportáž ze křtu knížky v České televizi se můžete podívat zde: 

ZPRÁVIČKY ČESKÁ TELEVIZE DÉČKO, 2. listopadu 2021: 

https://youtu.be/iBJzQWO5gDI

 

Co ve velkém dinosauřím balíčku získáte?

KNIHA Záhada jednoho dinosaura

Celobarevná kniha v pevné vazbě

144 stránek, 24 kapitol

autor: Lucie Rybová

ilustrace: Adéla Sedláková

Pro nadšence do dinosaurů od 5-10 let. Pokud si nejste jistí, ZDE najdete ukázku z knihy. 

 

Adventní kalendář s burianosaurem - puzzle

Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí.

Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ od paleontologa

Napište nám do poznámky k objednávce jméno obdarovávaného, ať můžeme nadepsat vzkaz od Daniela Madzii, paleontologa, který odhalil, že nalezená kost patří druhu, který dosud nebyl objeven a vymyslel mu jméno. 

 

VZDĚLÁVACÍ HRA Víš, kdo jsem – dinosvět

44 kartiček s živočichy z druhohor, rozdělenými do barevně odlišených skupin: Býložravci – Masožravci a všežravci – Život pod vodou – Život ve vzduchu – Kdo zažil dinosaury

Hráči si navzájem v první osobě čtou zajímavost o daném druhu a protihráč jej musí uhodnout. Např: Jsem největší z dinosaurů, které lidé znají. Vážím tolik, jako 14 slonů afrických. Jím přitom jen rostliny. Víš, kdo jsem? (Argentinosaurus)

Návod nejdete ZDE