Fantastický křest

Záhadný dinosaurus je pokřtěný!

Včera, 2. listopadu jsme pokřtili knihu Lucie Rybové Záhada jednoho dinosaura. Pomohly nám v tom děti a byly úžasné. Autorka knížky přečetla dvě kapitoly knížky, ilustrátorka Adéla Sedláková ukázala jak se kreslí dinosauři a bylo i překvapení! 

Dorazil totiž Michal Moučka, amatérský paleontolog, který našeho hlavního hrdinu, jediného českého dinosaura, který určen, burianosaura augustai objevil! Tedy jeho zkamenělou kost. A odpovídal na naše otázky, třeba jestli je možné, aby se někde našlo dinosauří vajíčko s ještě malým živým tvorem uvnitř nebo jestli je možné najít tolik DNA dinosaura, aby z něj mohli vědci vytvořit živého tvora. A taky o tom, jak dostal tu jedinou kost Buráka ze skály. 

A jak že se křtilo? Přece pokřikem, kterým záhadnému Burákovi slíbily, že tu záhadu, kvůli které je smutný, odhalí!  Všechny děti daly ruku na knížku a zvolaly: Záhadu tu vyřešíme, Buráka tím zachráníme!

My děkujeme za všechny vymalované dinosauří omalovánky, ze kterých nejmenší přítomný vylosoval šťastnou výherkyni knížky i s bojovkou, stala se jí sedmiletá Evička. 

A kdo jste včera nestihl, koukněte dnes před večerníčkem na Zprávičky!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení