Náš příběh

Zvídavci jsou obvykle holky nebo kluci, ale často také mámy a tátové a nebo i babičky a dědové. Žijí mezi námi a poznáte je podle toho, že dost často začínají své věty slovy „proč…“ a „jak to, že…“ a „jakým způsobem…“ a taky „jak je možné, že…“

Jestli máte někoho takového ve svém okolí, víte, že najít odpovědi není často lehké, protože Zvídavci se jen tak s nějakou hala-bala odpovědí nesmíří. Jenže otázky stále chodí a chodí... My to zažili s naší starší dcerou, která miluje zvířata, všechno si o nich pamatuje a stále se na něco ptá:
Umí sloni plavat? A jak? Vždyť musí být tak těžcí!
Proč má ta žirafa modrý jazyk?
Kolik prstů má na nohou žába?
A nám nezbylo nic jiného, než strávit hodiny, dny, týdny a měsíce hledáním odpovědí. Tu práci jsme si dali a s pomocí fascinujících fotografií vytvořili kartičky. Odměnou nám byly udivené obličeje našich dcer, když přišly na kloub některé ze svých životních záhad. Navíc jsme si také užili spoustu legrace
. Ne, že by byly vtipné, ale my si zkoušeli představit, jaké to asi je, když se vám na zimu zmenší mozek nebo co kdybychom měli na nohou a rukou jiný počet prstů. Běhali jsme jako gepard a také jako lenochod. Prostě jsme nad kartičkami zažili s našimi dětmi spoustu legrace. 

Karty vznikaly dlouho a je za nimi spousta přečtených knih a návštěv v zoologických zahradách. Hru jsme pojmenovali Víš, kdo jsem? a vrhli se s ní na platformu Hithit, kde měla úspěch, v jaký jsme se vůbec neodvažovali doufat a ve své kategorii skončila v procentu vybrané částky na třetím místě ze všech her, které se kdy na této platformě ucházely o přízeň předplatitelů. Díky tomu jsme mohli otevřít tento malý rodinný e-shop, který má za úkol pomoci i ostatním rodičům a prarodičům provést děti kouzelným a fascinujícím světem zvířat. 

A kdo že tedy jsme? Hlavou tohoto projektu je máma a dlouholetá novinářka Lucka, která vystudovala přírodní vědy. Hra zahrnuje také nové vědecké poznatky, za které děkujeme všem odborníkům, se kterými dělala Lucka v posledních letech rozhovory. Některé najdete zde: https://www.reporterpremium.cz/author/lucie-rybova. Díky reportáži pro magazín Reportér o zvířatech, která přicházejí do České republiky kvůli zvyšujícím se teplotám, vznikla i v balíčku hry Naši sousedi zvláštní kategorie, která se věnuje například šakalovi nebo kudlance nábožné. 
Rukama projektu je táta a skvělý grafik David. Díky němu vznikly krásné rubové strany, které má každý balíček jinou, a které se vždy vztahují přímo ke zvířatům, o kterých daná varianta je. 
Hnací silou jsou dvě malé Zvídavky Míša (5 let) a Týnka (3 roky), které, když přišlo hluché období, samy přišly a vybíraly zajímavá zvířátka, která „určitě musí být na kartičkách.“ 

Budeme rádi, když se k nám přidáte a budete se dobře bavit.

My