Náš příběh

Zvídavci jsou obvykle holky nebo kluci, ale často také mámy a tátové a nebo i babičky a dědové. Žijí mezi námi a poznáte je podle toho, že dost často začínají své věty slovy „proč…“ a „jak to, že…“ a „jakým způsobem…“ a taky „jak je možné, že…“

Jestli máte někoho takového ve svém okolí, víte, že najít odpovědi není často lehké, protože Zvídavci se jen tak s nějakou hala-bala odpovědí nesmíří. Jenže otázky stále chodí a chodí... My to zažili s naší starší dcerou, která miluje zvířata, všechno si o nich pamatuje a stále se na něco ptá:
Umí sloni plavat? A jak? Vždyť musí být tak těžcí!
Proč má ta žirafa modrý jazyk?
Kolik prstů má na nohou žába?
A nám nezbylo nic jiného, než strávit hodiny, dny, týdny a měsíce hledáním odpovědí. Tu práci jsme si dali a s pomocí fascinujících fotografií vytvořili kartičky. Odměnou nám byly udivené obličeje našich dcer, když přišly na kloub některé ze svých životních záhad. Navíc jsme si také užili spoustu legrace. Ne, že by byly vtipné, ale my si zkoušeli představit, jaké to asi je, když se vám na zimu zmenší mozek nebo co kdybychom měli na nohou a rukou jiný počet prstů. Běhali jsme jako gepard a také jako lenochod. Prostě jsme nad kartičkami zažili s našimi dětmi spoustu legrace. 

Karty vznikaly dlouho a je za nimi spousta přečtených knih a návštěv v zoologických zahradách. Hru jsme pojmenovali Víš, kdo jsem? a vrhli se s ní na platformu Hithit, kde měla úspěch, v jaký jsme se vůbec neodvažovali doufat a ve své kategorii skončila v procentu vybrané částky na třetím místě ze všech her, které se kdy na této platformě ucházely o přízeň předplatitelů. Díky tomu jsme mohli otevřít tento malý rodinný e-shop, který má za úkol pomoci i ostatním rodičům a prarodičům provést děti kouzelným a fascinujícím světem zvířat. 

A kdo že tedy jsme? Hlavou tohoto projektu je máma a dlouholetá novinářka Lucka, která vystudovala přírodní vědy. Hra zahrnuje také nové vědecké poznatky, za které děkujeme všem odborníkům, se kterými dělala Lucka v posledních letech rozhovory. Některé najdete zde: https://www.reporterpremium.cz/author/lucie-rybova. Díky reportáži pro magazín Reportér o zvířatech, která přicházejí do České republiky kvůli zvyšujícím se teplotám, vznikla i v balíčku hry Naši sousedi zvláštní kategorie, která se věnuje například šakalovi nebo kudlance nábožné. 
Rukama projektu je táta a skvělý grafik David. Díky němu vznikly krásné rubové strany, které má každý balíček jinou, a které se vždy vztahují přímo ke zvířatům, o kterých daná varianta je. 
Hnací silou jsou dvě malé Zvídavky Míša (5 let) a Týnka (3 roky), které, když přišlo hluché období, samy přišly a vybíraly zajímavá zvířátka, která „určitě musí být na kartičkách.“ 

Budeme rádi, když se k nám přidáte a budete se dobře bavit.

My

Zpět do obchodu