Časté otázky

Pro jak staré dítě hry jsou? Jsou spíš pro holky nebo pro kluky?

My děti nechceme třídit podle pohlaví nebo věku. Všechny naše vzdělávací hry (kromě Víš, kdo jsem – JUNIOR) jsou určené pro všechny děti i dospělé, kteří se zajímají o svět zvířat a chtějí o nich vědět více. Některé informace jsou všeobecně známé, jiné však vyplývají z nejnovějších objevů, hra Naši sousedi například obsahuje celou kategorii zvířat, které u nás žijí teprve několik let a přivedlo je oteplování. Nové informace si tak v našich hrách najde úplně každý. Orientovala bych se spíše podle toho, jestli má dítě rádo zvířata a přírodu, nebo návštěvu zoo či procházku v lese spíše protrpí.

Hru jsme vytvořili tak, aby s dětmi rostla: 
- Naší tříleté ukazujeme obrázky nebo k hlavnímu popisu doplňujeme z hlavy věci, které zná. (Pokud tedy nechce hrát přímo JUNIORa, který je pro děti od 3-5 let)
- Naší pětileté čteme především hlavní text, doplňujícím vysvětlením ji nezatěžujeme - ví tak, že má chobotnice modrou krev, ale už ne, čím to je. 
- Školáci už zvládnou i vysvětlení zajímavosti a pomůže jim to při hodinách přírodopisu. 
- Dospěláci si zapamatují, co chtějí a i na ně čeká ve hře spousta novinek. 

 

Jsou karty vhodné i pro dospělé? Mohu je koupit jako dárek pro babičku nebo dědečka?

Určitě a například pro babičku s dědou jsou přímo skvělé. Právě oni jsou totiž ti dospěláci, kteří s dětmi často mluví o přírodě a ukazují jim zajímavosti na zahradě nebo v parku. Takto budou mít nevyčerpatelnou studnici zajímavých faktů, kterými děti určitě zaujmou. Karty tak můžou sloužit k dobrému pojítku mezi nejstarší a nejmladší generací. Ale podle vašich ohlasů víme, že se jimi baví i sami mezi sebou. Právě kvůli nim jsme také volili písmo, které je velké a dobře se čte. I když to ocení každý dospělák například při drncání v autě či ve vlaku, stejně jako prvňáci a druháci, kteří ještě nejsou ve čtení kovaní. 

 

Jsou vaše naučné hry o zvířatech učební pomůckou? Naučí děti přírodopis?

Kartičky jsou určitě nápomocné i při výuce, nejsou však pojaty jako klasická pomůcka pro určitý ročník. Děti nejen hádají jednotlivá zvířata, ale také je řadí do skupin (savci/ptáci/plazi/bezobratlí). Z toho se naučí vnímat jednotlivé skupiny. Co však považujeme za nejdůležitější je, že karty udržují takzvaně dětský pohled na zvířata – ukazují je jako fantastické tvory, kteří umí fantastické věci. Děti si tak mnohem snáze zapamatují fakt, že například ptáci mají dva žaludky nebo proč má chobotnice modrou krev, než když jsou tyto informace součástí povinné výuky. 

 

Jsou karty odolné?

Karty tiskneme na matný papír 350 g/m2. Jsou tak pevné a ozkoušené na našich dětech, které mají schopnost otestovat (čti zničit) jakoukoliv hru či hračku. Aby se nepoztrácely, dodáváme je s kvalitní silnou gumičkou, která karty neponičí. 

 

Jsou vaše hry zdravotně testované? 

Naše karty tiskneme barvami, které mají certifikát pro styk s potravinami. Měly by tak být zcela nezávadné. Přesto jsme je nechali testovat v Institutu pro testování a certifikaci a.s. ve Zlíně. Jsou podrobeny testy na obsah chemických látek i například na hořlavost. Všechny naše vzdělávací hry jsou tak v souladu se všemi evropskými i českými normami a splňují veškeré podmínky pro používání dětmi. 

 

Dodáváte je v krabičce nebo pytlíčku? 

Ani v jednom. Ze zkušenosti s našimi malými čertíky jsme zavedli jedinou (alespoň u nás) jistou metodu, že se kartičky nepomuchlají a nepoztrácejí: ke každému balíčku posíláme i barevnou gumičku, kterou karty jednoduše sepne i dítě. A že si vaše dítě kartičku s nejoblíbenějším zvířátkem celou pomuchlalo, protože s ní muselo jít spát, nebo ráno polilo kakaem? Napište nám, za poštovné vám pošleme náhradu. 

 

Odkud čerpáte všechny ty zajímavosti o zvířatech? Na internetu jsem to našla (našel) jinak?

To se může stát. Na internetu se informace často neaktualizují, na některé věci také mají vědci odlišné názory. My se snažíme každou informaci ověřit na dvou nezávislých zdrojích (nemoc z novinářského povolání) a náročnější fakta získáváme přímo od vědců a odborníků. Tak se například naším garantem pro hru Kde jsem se tu vzal? stal profesor Karel Šťastný z České zemědělské univerzity. 

 

Za jak dlouho hry dorazí? 

Hry odesíláme nejpozději do dvou pracovních dní po objednání a zaplacení. Někdy však už třeba za hodinu :). Pak závisí doba dopravy na vámi zvoleném dopravci. Pokud si zvolíte personalizaci, hru pro vás speciálně tiskneme, termín odeslání tak garantujeme nejpozději do týdne od doručení snímků.

 

Co je to ta personalizace? 

Personalizaci nabízíme u hry Víš, kdo jsem - Světoví rekordmani. V té je kartička, popisující člověka. Snímek na této kartičce pro vás vyměníme za snímek kohokoliv, koho chcete obdarovat. Získá tak hru přímo na míru a překvapení bude o to větší. Podrobnější informace najdete ZDE.

Zpět do obchodu