VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK – Kniha + dinosauří bojovka + hra Dinosvět

Máte doma nadšence či nadšenkyni do dinosaurů? Nechte je objevovat jejich svět! Velký dinosauří balíček obsahuje:

Knihu Lucie Rybové Záhada jednoho dinosaura. Malí čtenáři v ní kapitolu po kapitole pohádkového příběhu objevuje úplně nový druh dinosaura, který byl nalezen jen v České republice.

Dinosauří bojovka: ke každé přečtené kapitole dostane vaše dítě malou obálku, v níž najde několik dílků puzzle. Po přečtení všech 24 kapitol a otevření 24 obálek s puzzlíky z nich složí vědeckou rekonstrukci jediného českého dinosaura Burianosaura augustai.

Osobní dopis od paleontologa Daniela Madzii, který tento druh identifikoval a pojmenoval. 

Hru Víš, kdo jsem? DINOSVĚT Naučnou hru, která zábavnou formou přiblížuje svět druhohor. Ukazuje nejen samotné dinosaury, ale také praještěry či současná zvířata, která si dinosaury pamatují. Spoustu z nich bude vaše dítě znát z knížky. 

„Záhada jednoho dinosaura je lepším zdrojem informací než leckterá populárně naučná kniha.“ Daniel Madzia, paleontolog, který určil a pojmenoval jediného českého dinosaura.

Dcera zbožňuje a já jsem nadšená i z úrovně jazyka. Tak kvalitní text se v dětské knížce často nevidí. Best of ! Markéta Ivánková, filoložka

KLIKNĚTE PRO ZOBRAZENÍ RECENZÍ NA KNIHU

KLIKNĚTE PRO UKÁZKU Z KNIHY

Skladem
960 Kč
Kategorie: Dinosvět

Dinosauři v knize, bojovce i hře

Děj knihy Záhada jednoho dinosaura

Kniha Lucie Rybové zavádí malé čtenáře a čtenářky na břeh moře, kde se objevuje záhadný dinosaurus, který si říká Burák. Setkává se s Emou, která je tam na dovolené a každou kapitolu spolu objasňují záhady druhohor a vyvrací dlouholeté omyly vědců. Ema s úžasem poznává úplně první primáty, kteří připomínají větší myš a také zjišťuje, jak vlastně plynul čas země. Burák jí vypráví o dětech objevitelích. Jenže to nejdůležitější říct nemůže – kdo je on sám. Na to musí přijít zvídavá hrdinka této knihy a s ní každý čtenář sám. Jako nápovědu nechává Emě každou kapitolu několik dílků skládačky. Do knihy můžete nahlédnout ZDE

Bojovka s jediným českým dinosaurem

Čtenáři dostávají dílky skládačky také, ke každé kapitole zabalené v malé obálce a přelepené Burákovo pečetí. Teprve až rozbalí 24 obálek a složí je do sebe, uvidí pravou podobu záhadného dinosaura, jeho vědeckou rekonstrukci. 

Naučná kniha nebo fikce? 

Tato kniha je fikcí jen napůl. Zavádí děti do světa druhohor a v příbězích jim ukazuje fakta, která chce každý malý nadšenec do dinosaurů znát. Skutečný je i Burák. Jeho kost objevil v roce 2003 lékař a amatérský paleontolog Michal Moučka a v roce 2017 jej popsal a pojmenoval jako unikátní druh, který zatím nebyl nalezen nikde na světě paleontolog Daniel Madzia. Oba v této knize také vystupují.

Na reportáž ze křtu knížky v České televizi se můžete podívat zde: 

ZPRÁVIČKY ČESKÁ TELEVIZE DÉČKO, 2. listopadu 2021: 

https://youtu.be/iBJzQWO5gDI

 

Co ve velkém dinosauřím balíčku získáte?

KNIHA Záhada jednoho dinosaura

Celobarevná kniha v pevné vazbě

144 stránek, 24 kapitol

autor: Lucie Rybová

ilustrace: Adéla Sedláková

Pro nadšence do dinosaurů od 5-10 let. Pokud si nejste jistí, ZDE najdete ukázku z knihy. 

 

BOJOVKA s burianosaurem - puzzle

Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí.

Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ od paleontologa

"Dveře do světa dinosaurů jsou ti otevřeny dokořán!" Tak začíná dopis od Daniela Madzii. Popisuje v něm svůj příběh kluka, který vyrůstal v době, kdy u nás žádní dinosauři objeveni nebyli. Jeho zásluhou tu už jednoho máme. 

A kdybyste chtěli vědět, jak vypadal "malý Dan", najdete jej v knize. Jako toho kluka, který miluje knihy Zdeňka Buriana a Josefa Augusty. A to je také tak trochu nápověda, proč se náš český dinosaurus jmenuje tak, jak se jmenuje. 

 

VZDĚLÁVACÍ HRA Víš, kdo jsem – dinosvět

44 kartiček s živočichy z druhohor, rozdělenými do barevně odlišených skupin: Býložravci – Masožravci a všežravci – Život pod vodou – Život ve vzduchu – Kdo zažil dinosaury

Hráči si navzájem v první osobě čtou zajímavost o daném druhu a protihráč jej musí uhodnout. Např: Jsem největší z dinosaurů, které lidé znají. Vážím tolik, jako 14 slonů afrických. Jím přitom jen rostliny. Víš, kdo jsem? (Argentinosaurus)

Návod nejdete ZDE

 

Zpět do obchodu