VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK – Kniha + adventní dinokalendář + hra Dinosvět

Máte doma velkého nadšence do dinosaurů? My také! A dělali jsme to takhle:

Každý večer jsme Míše přečetli kapitolu z knížky ZÁHADA JEDNOHO DINOSAURA a když usnula, vložili jsme jí pod polštář malou obálku s Burákovou pečetí a číslem kapitoly. Ráno se vzbudila a nadšeně skládala puzzle. Tak to šlo 24 dní.

Když už měla skládačku hotovou a byla šťastná, že odhalila záhadného dinosaura, který navíc žil na stejném místě jako ona dnes, dostala hru VÍŠ, KDO JSEM – DINOSVĚT. I díky Burákovu vyprávění v knize lehce uhádla, která zajímavost patří ke kterému dinosaurovi.

Zároveň dostala i OSOBNÍ DOPIS od Dana (my mu už doma jinak neříkáme, protože ho z knížky známe jako dítě), paleontologa Daniela Madzii. Byl to on, kdo záhadného dinosaura identifikoval ve skutečnosti. V roce 2017 zjistil, že nalezená kost patří druhu, který byl dosud objeven jen v České republice a dal mu jméno.

930 Kč
Kategorie: Dinosvět
dinosauri pack
Tip

Produkt obsahuje: 

KNIHA

Celobarevná kniha v pevné vazbě

144 stránek, 24 kapitol

autor: Lucie Rybová

ilustrace: Adéla Sedláková

 

SKLÁDAČKA

Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí.

Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ

Napište nám do poznámky k objednávce jméno obdarovávaného, ať můžeme nadepsat vzkaz od Daniela Madzii, paleontologa, který odhalil, že nalezená kost patří druhu, který dosud nebyl objeven a vymyslel mu jméno. 

 

HRA VÍŠ, KDO JSEM – DINOSVĚT

44 kartiček s živočichy z druhohor, rozdělenými do barevně odlišených skupin: Býložravci (10) – Masožravci a všežravci (10) – Život pod vodou (8) – Život ve vzduchu (8) – Kdo zažil dinosaury (8)

Hráči si navzájem v první osobě čtou zajímavost o daném druhu a protihráč jej musí uhodnout. Např: Jsem největší z dinosaurů, které lidé znají. Vážím tolik, jako 14 slonů afrických. Jím přitom jen rostliny. Víš, kdo jsem? (Argentinosaurus)

Návod nejdete ZDE