ZÁHADA JEDNOHO DINOSAURA Kniha Lucie Rybové + dinosauří bojovka

Máte doma nadšence či nadšenkyni do dinosaurů? Nechte ho objevovat jejich svět! Velký dinosauří balíček obsahuje:

Knihu Lucie Rybové Záhada jednoho dinosaura: Malí čtenáři v ní kapitolu po kapitole pohádkového příběhu objevuje úplně nový druh dinosaura, který byl nalezen jen v České republice.

Dinosauří bojovku: ke každé přečtené kapitole dostane malý nadšenec či nadšenkyně do dinosaurů malou obálku, v níž najde několik dílků puzzle. Po přečtení všech 24 kapitol a otevření 24 obálek s puzzlíky z nich složí vědeckou rekonstrukci jediného českého dinosaura Burianosaura augustai.

Osobní dopis od paleontologa Daniela Madzii, který tento druh identifikoval a pojmenoval. Dopis může mít v oslovení přímo jméno vašeho dítěte! Jeho jméno nám vpište do poznámky k objednávce. 

„Záhada jednoho dinosaura je lepším zdrojem informací než leckterá populárně naučná kniha.“ Daniel Madzia, paleontolog, který určil a pojmenoval jediného českého dinosaura.

Dcera zbožňuje a já jsem nadšená i z úrovně jazyka. Tak kvalitní text se v dětské knížce často nevidí. Best of ! Markéta Ivánková, filoložka

 

 

690 Kč
Kategorie: Dinosvět

Záhada jednoho dinosaura

Děj knihy o českém dinosaurovi

Kniha Lucie Rybové zavádí malé čtenáře na břeh moře, kde se objevuje záhadný dinosaurus, který si říká Burák. Setkává se s Emou, která je tam na dovolené a každou kapitolu spolu objasňují záhady druhohor a vyvrací dlouholeté omyly vědců. Ema s úžasem poznává úplně první primáty, kteří připomínají větší myš a také zjišťuje, jak vlastně plynul čas země. Burák jí vypráví o dětech objevitelích. Jenže to nejdůležitější říct nemůže – kdo je on sám. Na to musí přijít zvídavá hrdinka této knihy a s ní každý čtenář sám. Jako nápovědu nechává Emě každou kapitolu několik dílků skládačky.

Bojovka s Burianosaurem

Čtenáři a čtenářky dostávají stejné dílky skládačky, které od záhadného dinosaura dostává hlavní hrdinka knihy. Ke každé kapitole získají jednu malou obálku, přelepenou Burákovo pečetí. Teprve až rozbalí 24 obálek a složí je do sebe, uvidí pravou podobu záhadného dinosaura, jeho skutečnou vědeckou rekonstrukci. 

Fakta o dinosaurech

Tato kniha je fikcí jen napůl. Zavádí děti do světa druhohor a v příbězích jim ukazuje fakta, která chce každý malý nadšenec do dinosaurů znát. Skutečný je i Burák. Jeho kost objevil v roce 2003 lékař a amatérský paleontolog Michal Moučka a v roce 2017 jej popsal a pojmenoval jako unikátní druh, který zatím nebyl nalezen nikde na světě paleontolog Daniel Madzia. Oba v této knize také vystupují.

Na reportáž ze křtu knížky v České televizi se můžete podívat zde: 

ZPRÁVIČKY ČESKÁ TELEVIZE DÉČKO, 2. listopadu 2021: 

https://youtu.be/iBJzQWO5gDI

  

Co všechno v tomto balíčku dostanete? 

KNIHA Záhada jednoho dinosaura

● Celobarevná kniha v pevné vazbě

● 144 stránek, 24 kapitol

● Pro nadšence do dinosaurů 5-10 let

● autor: Lucie Rybová

● ilustrace: Adéla Sedláková

 

BOJOVKA - puzzle Burianosaurus augustai

● Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí

● Velikost obrazu: 21 x 33 cm

● Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ od paleontologa, který českého dinosaura určil

Napište nám jméno obdarovávaného, ať můžeme nadepsat vzkaz od Daniela Madzii, paleontologa, který odhalil, že nalezená kost patří druhu, který dosud nebyl objeven a vymyslel mu jméno. Pokud zapomenete, nevadí, dopis bude určen "pro malého zvídavce".

 

Chcete ještě víc? Tak se podívejte na náš VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK, kde ke knize a skládačce získáte i hru Víš, kdo jsem - DINOSVĚT za zvýhodněnou cenu.

Zpět do obchodu