ZÁHADA JEDNOHO DINOSAURA Kniha Lucie Rybové + dinosauří bojovka

Máte doma nadšence či nadšenkyni do dinosaurů? Nechte ho objevovat jejich svět! Malý dinosauří balíček obsahuje:

Knihu Lucie Rybové Záhada jednoho dinosaura: Malí čtenáři v ní kapitolu po kapitole pohádkového příběhu objevuje úplně nový druh dinosaura, který byl nalezen jen v České republice.

Dinosauří bojovku: ke každé přečtené kapitole dostane malý nadšenec či nadšenkyně do dinosaurů malou obálku, v níž najde několik dílků puzzle. Po přečtení všech 24 kapitol a otevření 24 obálek s puzzlíky z nich složí vědeckou rekonstrukci jediného českého dinosaura Burianosaura augustai.

Osobní dopis od paleontologa Daniela Madzii, který tento druh identifikoval a pojmenoval. 

 

„Záhada jednoho dinosaura je lepším zdrojem informací než leckterá populárně naučná kniha.“ Daniel Madzia, paleontolog, který určil a pojmenoval jediného českého dinosaura.

Dcera zbožňuje a já jsem nadšená i z úrovně jazyka. Tak kvalitní text se v dětské knížce často nevidí. Best of ! Markéta Ivánková, filoložka

KLIKNĚTE PRO ZOBRAZENÍ RECENZÍ NA KNIHU. 

KLIKNĚTE PRO NAHLÉDNUTÍ DO KNIHY

 

Skladem
690 Kč
Kategorie: Dinosvět

Záhada jednoho dinosaura

Děj knihy o českém dinosaurovi

Kniha Lucie Rybové zavádí malé čtenáře na břeh moře, kde se objevuje záhadný dinosaurus, který si říká Burák. Setkává se s Emou, která je tam na dovolené a každou kapitolu spolu objasňují záhady druhohor a vyvrací dlouholeté omyly vědců. Ema s úžasem poznává úplně první primáty, kteří připomínají větší myš a také zjišťuje, jak vlastně plynul čas země. Burák jí vypráví o dětech objevitelích. Jenže to nejdůležitější říct nemůže – kdo je on sám. Na to musí přijít zvídavá hrdinka této knihy a s ní každý čtenář sám. Jako nápovědu nechává Emě každou kapitolu několik dílků skládačky.

Bojovka s Burianosaurem

Čtenáři a čtenářky dostávají stejné dílky skládačky, které od záhadného dinosaura dostává hlavní hrdinka knihy. Ke každé kapitole získají jednu malou obálku, přelepenou Burákovo pečetí. Teprve až rozbalí 24 obálek a složí je do sebe, uvidí pravou podobu záhadného dinosaura, jeho skutečnou vědeckou rekonstrukci. 

Fakta o dinosaurech

Tato kniha je fikcí jen napůl. Zavádí děti do světa druhohor a v příbězích jim ukazuje fakta, která chce každý malý nadšenec do dinosaurů znát. Skutečný je i Burák. Jeho kost objevil v roce 2003 lékař a amatérský paleontolog Michal Moučka a v roce 2017 jej popsal a pojmenoval jako unikátní druh, který zatím nebyl nalezen nikde na světě paleontolog Daniel Madzia. Oba v této knize také vystupují.

Na reportáž ze křtu knížky v České televizi se můžete podívat zde: 

ZPRÁVIČKY ČESKÁ TELEVIZE DÉČKO, 2. listopadu 2021: 

https://youtu.be/iBJzQWO5gDI

  

Co všechno v tomto balíčku dostanete? 

KNIHA Záhada jednoho dinosaura

● Celobarevná kniha v pevné vazbě

● 144 stránek, 24 kapitol

● Pro nadšence do dinosaurů 5-10 let

● autor: Lucie Rybová

● ilustrace: Adéla Sedláková

 

BOJOVKA - puzzle Burianosaurus augustai

● Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí

● Velikost obrazu: 21 x 33 cm

● Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ od paleontologa, který českého dinosaura určil

"Dveře do světa dinosaurů jsou ti otevřeny dokořán!" Tak začíná dopis od Daniela Madzii. Popisuje v něm svůj příběh kluka, který vyrůstal v době, kdy u nás žádní dinosauři objeveni nebyli. Jeho zásluhou tu už jednoho máme. 

A kdybyste chtěli vědět, jak vypadal "malý Dan", najdete jej v knize. Jako toho kluka, který miluje knihy Zdeňka Buriana a Josefa Augusty. A to je také tak trochu nápověda, proč se náš český dinosaurus jmenuje tak, jak se jmenuje. 

 

Chcete ještě víc? Tak se podívejte na náš VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK, kde ke knize a skládačce získáte i hru Víš, kdo jsem - DINOSVĚT za zvýhodněnou cenu.

Zpět do obchodu