ZÁHADA JEDNOHO DINOSAURA Kniha + dinosauří adventní kalendář

Víte jak se jmenuje jediný český dinosaurus? Je to Burianosaurus augustai. Ale psst! Dětem ani muk! Nechte je, ať ho objeví kapitolu za kapitolou knížky, dílek po dílku skládačky v netradičním adventním kalendáři. Součástí knihy je pytlík se čtyřiadvaceti papírovými obálkami. V každé z nich je několik dílků skládačky, po jejím sestavení dítě získá obrázek vědecké rekonstrukce jediného dinosaura, který byl objeven jen v České republice.

690 Kč
Kategorie: Dinosvět

Kniha Lucie Rybové zavádí malé čtenáře na břeh moře, kde se objevuje záhadný dinosaurus, který si říká Burák. Setkává se s Emou, která je tam na dovolené a každou kapitolu spolu objasňují záhady druhohor a vyvrací dlouholeté omyly vědců. Ema s úžasem poznává úplně první primáty, kteří připomínají větší myš a také zjišťuje, jak vlastně plynul čas země. Burák jí vypráví o dětech objevitelích. Jenže to nejdůležitější říct nemůže – kdo je on sám. Na to musí přijít zvídavá hrdinka této knihy a s ní každý čtenář sám. Jako nápovědu nechává Emě každou kapitolu několik dílků skládačky. Do knihy můžete nahlédnout ZDE

Čtenáři dostávají dílky skládačky také, ke každé kapitole zabalené v malé obálce a přelepené Burákovo pečetí. Teprve až rozbalí 24 obálek a složí je do sebe, uvidí pravou podobu záhadného dinosaura, jeho vědeckou rekonstrukci. 

Tato kniha je fikcí jen napůl. Zavádí čtenáře do světa druhohor a v příbězích jim ukazuje fakta, která chce každý malý nadšenec do dinosaurů znát. Skutečný je i Burák. Jeho kost objevil v roce 2003 lékař a amatérský paleontolog Michal Moučka a v roce 2017 jej popsal a pojmenoval jako unikátní druh, který zatím nebyl nalezen nikde na světě paleontolog Daniel Madzia. Oba v této knize také vystupují.

 

Produkt obsahuje: 

KNIHA

Celobarevná kniha v pevné vazbě

144 stránek, 24 kapitol

autor: Lucie Rybová

ilustrace: Adéla Sedláková

 

SKLÁDAČKA

Puzzle o 77 dílkách, rozdělené do 24 očíslovaných obálek + lněný pytlík na uložení puzzlí.

Obrázek skládačky: vědecká rekonstrukce dinosaura Burianosaurus augustai,

autor: Edyta Felcyn, vlastník práv: Daniel Madzia

 

OSOBNÍ VZKAZ

Napište nám jméno obdarovávaného, ať můžeme nadepsat vzkaz od Daniela Madzii, paleontologa, který odhalil, že nalezená kost patří druhu, který dosud nebyl objeven a vymyslel mu jméno. 

 

Je to ještě málo? Tak se podívejte na náš VELKÝ DINOSAUŘÍ BALÍČEK, kde ke knize a skládačce získáte i hru Víš, kdo jsem - DINOSVĚT za zvýhodněnou cenu.