KDE JSEM SE TU VZAL? Hra o zvířatech domácích a jejich předcích

Hele, támhle plave husa! To není husa, vždyť není bílá!

Některé druhy zvířat žijí s člověkem už tisíce let. Říkáme jim domestikovaná zvířata. Kde se tu však vzala? Existuje nějaká divoká slepice? Vznikl opravdu pes z vlka? A z čeho ovce a koza? A jak dlouho nás vlastně domácí zvířata provázejí?
Tato hra představuje domácí zvířata a jejich divoké protějšky. Některá z nich žijí v přírodě, jiná člověk v minulosti vyhubil. Dozvíte se však také, která se člověk pokouší zpětně vyšlechtit a kde tyto "nové" divoké tvory můžete v Česku vidět. Někdy se vědci jen dohadují, jak dlouho s námi zvířata žijí a kdo je skutečný předek.

Zní to složitě? Děti mohou přijít na všechny tyto záhady úplně jednoduše: sbíráním dvojic domácího zvířete a jeho předka v obdobě hry Černý Petr.  

Za odborný dozor, bez kterého by tato hra nemohla vzniknout, děkujeme prof. RNDr. Karlu Šťastnému, CSc., z České zemědělské univerzity Praha.

330 Kč 273 Kč bez DPH

Taje domestikace v jednoduché hře

KARTY_A  31 kartiček (15 dvojic + karta člověka) o velikosti 7x10,5 cm

VEK_A  pro hráče 4-99 let

POCET_A  pro dva a více hráčů

PRAVIDLA_A  jednoduchá pravidla

CESTA1_A  ideální na cesty

GUMA_A  silná gumička

ZDRAVI_B  zdravotně nezávadné

 

Vzdělávací hra Kde jsem se tu vzal?

Hra obsahuje 15 dvojic (zvíře domácí + jeho předek) a jednu kartu s časovou osou domestikace. Cílem hry je najít dvojice, které k sobě patří. Hraje se systémem Černého Petra. Komu zůstane v ruce kartička s osou domestikace, prohrál. Pro lehkou orientaci má každá dvojice shodný piktogram. Každá karta obsahuje název zvířete, několik zajímavostí o něm a také nejvěrnější fotografii. Hra zahrnuje nejnovější vědecká zjištění. 

Zábava na cesty

Karty jsou skladné a vhodné do auta, vlaku i pod stan.  je vhodná pro každého, kdo má rád zvířata, od 3-99 let. Malé děti se řídí fotografiemi, starší ocení zajímavosti v textu pod snímky.

Hra, která vydrží

Karty jsou tištěné na kvalitním papíře o gramáži 350g/m². Díky silné gumičce se vám karty neponičí a nepoztrácejí. 

Karty jsou zdravotně nezávadné a certifikované v ITC Zlín. Barvy, kterými jsou potištěné, mají certifikát pro styk s potravinami.

 

Podrobný postup hry najdete ZDE

Nahlédnout do zákulisí vzniku hry můžete ZDE

Líbí se vám naše hry? Nenechte si ujít CENOVĚ ZVÝHODNĚNÉ KOMBINACE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení