• Kde jsem se tu vzal?
 • NOVINKA! NOVINKA! NOVINKA! 
  Hra o zvířatech domácích a jejich předcích

  Hele, támhle plave husa! To není husa, vždyť není bílá!

  Některé druhy zvířat žijí s člověkem už tisíce let. Říkáme jim domestikovaná zvířata. Kde se tu však vzala? Existuje nějaká divoká slepice? Vznikl opravdu pes z vlka? A z čeho ovce a koza? A jak dlouho nás vlastně domácí zvířata provázejí?
  Tato hra představuje domácí zvířata a jejich divoké protějšky. Některá z nich žijí v přírodě, jiná člověk v minulosti vyhubil. Dozvíte se však také, která se člověk pokouší zpětně vyšlechtit a kde tyto "nové" divoké tvory můžete v Česku vidět. Někdy se vědci jen dohadují, jak dlouho s námi zvířata žijí a kdo je skutečný předek. Za odborný dozor, bez kterého by tato hra nemohla vzniknout, děkujeme prof. RNDr. Karlu Šťastnému, CSc., z České zemědělské univerzity Praha. 

  Balíček obsahuje 15 dvojic (30 karet) a jednu kartu označující člověka s časovou osou domestikace. Hra je vhodná pro každého, kdo má rád zvířata, od 3-99 let.

  Postup hry najdete ZDE
  Nahlédnout do zákulisí vzniku hry můžete ZDE

  Hru si můžete pořídit jednotlivě nebo v cenově výhodné kombinaci s ostatními našimi hrami (níže zvolte variantu).

  • Cena:
  • 330 Kč
 • Kartičková vzdělávací hra Kde jsem se tu vzal? Třicet dvojic domestikovaných zvířat a jejich předků.
  • 1 z 3
  Edukativní hra Kde jsem se tu vzal? Z jakých zvířat a kdy si člověk ochočil domácí zvířata? Kdo je předkem krávy?Kartičková vzdělávací hra Kde jsem se tu vzal? Najdi domácí zvíře a jeho předka! Odkryj taje dosmestikace.