VÍŠ, KDO JSEM? NAŠI SOUSEDI – Zajímavosti o zvířatech české přírody

Kdo k vám chodí na zahrádku? Koho můžeme potkat v lese? Exotická zvířata se nám zdají tak krásná a zajímavá, ale co takhle obyčejný ježek nebo slepýš? Co o nich vlastně víme? Má stonožka opravdu sto nohou? Sada „Naši sousedi" obsahuje 49 kartiček se zajímavostmi o zvířatech, které můžeme potkat v české přírodě. Kromě klasických kategorií má však ještě jednu, a sice zajímavé živočichy, kteří k nám v posledních letech přicházejí kvůli zvyšujícím se teplotám, jako je vlha, kudlanka či šakal.

380 Kč

Postup hry najdete ZDE.

❋ Balíček zahrnuje 49 kartiček o velikosti 7x10,5 cm. Každá z nich obsahuje zajímavosti o některém ze zvířat, které je něčím unikátní. Karty jsou barevně rozdělené do pěti skupin (savci, ptáci, plazi/obojživelníci, ryby, bezobratlí, nově příchozí) - děti se tak zároveň učí přiřazovat živočichy do správných skupin. Můžete hrát jednodušší i složitější verzi: V jednodušší vyhrává ten, kdo uhádne více zvířat a má tak nejvíc karet. Ve složitější musí dát dohromady tým zvířat, tedy mít z každé skupiny alespoň jednoho zástupce. Právě tak to totiž chodí i v přírodě. Jedno zvíře nemůže žít bez druhého. Podrobný návod najdete ZDE.

❋ Kartičky se vejdou do malé kabelky i dětského batůžku. Když se jedna ztratí, nic se neděje, stále můžete hrát dál. Písmo je volené tak, aby s ním neměli potíže ani začínající čtenáři, ani senioři. To se ostatně týká všech našich her. 

❋ Ke kartičkám dodáváme silnou gumičku na sepnutí, aby se karty nepoztrácely.

❋ Pro hráče 4-99 let

Líbí se vám naše hry? Nenechte si ujít CENOVĚ ZVÝHODNĚNÉ KOMBINACE

Všechny hry ze série Víš, kdo jsem můžete volně kombinovat. Oblíbená je kombinace s Víš, kdo jsem JUNIOR, protože umožní do hry zapojit i mladšího sourozence, který hádá názvy rodičů či mláďat a nebo ty úplně malé, kteří zpočátku hádají barvy na kartách.