VÍŠ, KDO JSEM – JAK NA TO

Potřebujete více informací o hře Víš, kdo jsem? Není vám jasné, jak se hraje? Přečtěte si postup hry. Je stejný pro všechny varianty:

Postup hry do auta či při hře s dítětem, které ještě neumí číst: Přečtěte mu horní text a nechte dítě přemýšlet, o jakého živočicha by se mohlo jednat. Když neví, může si říct o nápovědu (spodní text). U malých dětí či hráčů, kteří hrají prvně, můžete ukázat fotografii. Kartičky, které dítě uhádlo, dostane. Hráč si získané karty skládá podle barev, označující skupiny zvířat a skládá si tak svůj tým. Kompletní je, když má alespoň jednoho zástupce od každé skupiny. Obtížnost hry si tak určujete sami podle toho, zda se rozhodnete snímek ukazovat či ne, zda budete chtít po hráčích, aby řekli rodové i druhové jméno. 

Je vás více a máte prostor? Pak bude hra ještě zajímavější. Každý hráč dostane z balíčku pět karet. Každé kolo si bere jednu další, a to buď z balíčku, nebo od jakéhokoliv spoluhráče. Pokud zvíře uhádne, karta je jeho. Máte tak šanci přetahovat členy z týmů spoluhráčů. Hrát takto můžete samozřejmě i s dětmi, které číst neumí, jen musí dozorující rodič číst texty za něj. 

Tipy pro spojování balíčků:

Světoví rekordmani (I a II) + Naši sousedi: Balíčky můžete spojit a vytvořit tak až téměř 150 kartiček. Balíček Naši sousedi obsahují kromě pěti základních skupin zvířat (značených různými barvami) také skupinu zvířat, která na naše území přišla nově. Doporučujeme tuto skupinu (značená růžově) používat jako žolíky. Tedy barvu, která může při sestavování týmu nahradit jakoukoliv jinou. 

Světoví rekordmani (I či II) + JUNIOR: Balíčky světových rekordmanů mají pět skupin živočichů, JUNIOR má jen tři. Doporučujeme proto, aby mladší dítě muselo uhodnout kombinaci všech svých tří a k tomu ještě dvě libovolné karty. Tak se síly vyrovnají. Starší bude hádat klasicky pět živočichů z pěti různých skupin (označených pěti různými barvami). Pokud je už váš nejmenší pokročilým hráčem, můžete mu to ztížit a chtít, aby uhádl dvě karty od každé barvy ze svého balíčku, celkem tak šest karet.

Naši sousedi + JUNIOR: V této kombinaci doporučujeme, aby mladší dítě (s balíčkem JUNIOR) muselo uhádnout od každé skupiny živočichů dva zástupce. Tak budou obě děti potřebovat přesně šest karet. 

Postup hry je pouze jedním z možných. Můžete si pravidla upravit podle sebe. Například určitou dobu sbírat zvířata a nakonec nechat děti, aby vám vymyslely příběh o těch, které poznaly. Mohou si také ze získaných karet sestavit svou přírodní rezervaci a měnit si je mezi sebou, které se jim lépe hodí. 

Zpět do obchodu